6

Nezařazené

10/10/2017 v 11:59 od

nahled

Dopis od FOP1913 pro vedení klubu

Dopis od FOP1913 byl odeslán na vedení klubu 26. září 2017.

Dobrý den dr. Luňáku,

v prvé řadě bychom Vám chtěli poděkovat, že jste dostal mužský prostějovský hokej opět do profesionální soutěže. Víme, že za tím bylo mnoho úsilí a finančních prostředků. Avšak jako skupina, jež se aktivně podílí na atmosféře na zimním stadionu v Prostějově i ostatních stadionech po celé republice, jsme se rozhodli již dále nenavštěvovat domácí utkání našeho klubu. Možná nás budete mít za blázny, ale pro nás je důležitější to, jak zaplněné jsou tribuny našeho stadionu, jaká jde o prostějovském hokeji pověst, než to, jestli jsme v semifinále 1. ligy nebo v lize druhé. Je několik bodů, které bychom Vám rádi představili a které mohou naše rozhodnutí nefandit na domácích zápasech změnit.

Nejdříve představíme věci, jež by bylo možné změnit během jediného odpoledne:

 

 • Oficiální web a sociální sítě – Zde vidíme obrovské nedostatky. Je ostudné, jak se profesionální klub prezentuje na veřejnosti. Reporty ze zápasů píše snad člověk, který na hokeji nikdy nebyl. Soudíme tak podle “nehokejových” výrazů či skloňování názvů našich soupeřů (“Azetek, Azetko”).

 

 • Distanc od Michala Tomigy – Celá kauza s Michalem Tomigou a jeho pofidérním spolkem vzala prostějovskému hokeji mnoho příznivců. Lidé “z venčí” nemají absolutně ponětí o co jde. Ví jen to, že je v klubu “bordel”. Prohlášení, že jste nikdy nechtěl spolupracovat s tímto podvodníkem, ale kvůli licenci jste byl přitlačen ke zdi, by mohlo pomoci vrátit mezi lidi důvěru ve Vás a značku “Jestřábi Prostějov”.

 

 • Stadion – Že se v Prostějově nového zimního stadionu či rekonstrukce stávajícího nedočkáme, s tím už jsme se trochu smířili. Je však alarmující, že člověk příjde na první přátelské utkání a “přilepí” se ke schodům na tribuně. Ty tribuny nebyl nikdo za půl roku schopný umýt. Druhou věcí je bufet a jeho sortiment (pozn. red.: později bylo upřesněno, že se jedná o bufet pod tribunou). Nemáme nic proti tomu, že se čepuje pivo pivovaru, který nabídne nejvýhodnější nabídku pro klub. To plně chápeme. Ale aby člověk dostal za 20 kč gumový rohlík se syrovým párkem, to není dobře. Zkuste popřemýšlet, zda nepřidat do nabídky i nějaké jiné věci (např. bramboráky, topinky apod.). Když to přeženeme, tak hráči tu berou desetisíce a fanoušci žvýkají gumový rohlík přilepení k tribuně..

 

 • Fanshop a skříně – Rádi bychom dále provozovali fanshop na svém klasickém místě a měli přístup ke skříním v rozhlase, do kterých bychom mohli schovat vlajky. Jako tomu bylo loni.

 

 • Hostující sektor – Je naprosto nepřípustné, aby hosté neměli otevřený svůj vlastní vchod a bufet. Něco podobného jsme si sami zažili v sobotu v Českých Budějovicích a nechceme, aby se totéž stávalo hostujícím fanouškům u nás v Prostějově.

 

 • Hymna a nápis – Chceme, aby před zápasem, ani v jeho průběhu, už nehrála hymna Jestřábů Prostějov. A také aby zmizel nápis “Vítejte v pekle” ze světelné tabule.

 

 • Marketing – Snad nejdůležitější věc pro správné fungování profesionálního klubu a vztahu klub-fanoušci. Je pro nás naprosto nepochopitelné, že v profesionálním hokejovém klubu, vykřikujícím do světa touhy o postupu do extraligy, není obsazena pozice marketingového “říkejte tomu jak chcete” schopným člověkem, v jehož moci by byla prezentace klubu jak na internetu, tak v reálném životě. Vždyť přeci nejde, aby jste to stíhal vy nebo Jirka Vykoukal. A nemáme Vám to za zlé. Zkuste pouvažovat, zda-li by angažování nového člena do klubu, který by dostal důvěru (finanční prostředky) ve své schopnosti, nepomohlo k nalákání lidí zpět na zimní stadion. Po dobu, co vedete klub, je stejná přestávková soutěž. Za celou dobu nepamatujeme snad jediný doprovodný program před/při/po zápase. Proč se při derby, před plným stadionem, v přestávce mezi třetinami třeba neuskuteční modelové utkání našich benjamínků? Určitě by to pro ty děti byl zážitek a právě takové zážitky v nich tvoří vztah a lásku ke klubu a městu. Proč se nedomluví akce s nějakou firmou z okolí, která by před zajímavějším zápasem (Přerov,Vsetín,Slavia) dodala prostředky na předzápasový program, případně ceny do přestávkové soutěže (a nemusí to být pořád střílení na bránu z červené čáry..). Třeba by po takových akcích byly spokojené i ty firmy, a mohlo by se s nimi jednat o dalších krocích, například sponzoringu. Možná nebudete věřit, ale mezi fanoušky prostějovského hokeje je i mnoho vysokoškoláků a kdyby takovou pozici zastávala osoba se vztahem ke klubu, věříme, že by její práce v budoucnu přinesla ovoce. Proč to jde v Přerově či Havířově a u nás ne?!

Nyní dlouhodobější požadavky, jejichž plnění je však neméně důležité:

 

 • Spolupráce s SK – Za předpokladu, že by měla zájem i druhá strana. Chceme jednotný klub s návazností od nejmladších kategorií až po muže. Spolupráce s SK Prostějov 1913 a městem by mohla vrátit důvěru lidí v prostějovský hokej. Protože co si budeme povídat, spousta lidí tuhle důvěru ztratila a nejvíce se to odráží samozřejmě na návštěvnosti Vašeho A-týmu. Prostějov je hokejové město, ve kterém se nic neutají. Vaše návštěvy hráčské kabiny po každé nepovedené třetině či vykládání, jak muži nedohrají sezonu, pokud Vám město nedá peníze, jsou krajně neprofesionální. Logicky si pak člověk nekoupí permanentku, když si není jistý, zda-li se tu od listopadu nebude prohánět 20 juniorů (v tom lepším případě).

 

 • Změna názvu a loga – Souvisí s prvním bodem. Rádi bychom se vrátili k tradičnímu názvu a logu klubu a “Tomigové jestřáby” navždy pohřbili.

 

 • Stadion – Pokusit se o prosazení rekonstrukce sedaček a zhotovení podhledů spojených se světelným mostem, jenž by umožnily lepší odvětrávání a pomohly by lepší akustice prostějovského ZS.

 

 • Sponzoři – Nelíbí se nám Vaše povrchní jednání se sponzory a následné stěžování si do novin, že Vám nikdo z okolních firem nechce přispět ani korunu.

 

Tohle je tedy výčet těch nejzávažnějších požadavků. Chápeme, že ne vše se bude dát / budete chtít splnit. Avšak rádi bychom viděli nějakou snahu. Při psaní tohoto listu vychází Vaše prohlášení k pyrotechnice. Radi bychom zmínili, že různé zákazy pyrotechniky nemají s naší nespokojeností, kam se řítí prostějovský hokej, vůbec nic společného. Chápeme, že zákaz pyrotechniky není výmysl klubu a nehodláme se za něj nijak mstít. Stejně tak nejde o nepříliš povedený začátek soutěže. Určitě jste si všiml, že podpora v domácím zápase s Havířovem byla velice dobrá a dva autobusy fanoušků do Českých Budějovic také stojí za povšimnutí.

Od středečního utkání s Kadaní tedy přestáváme organizovaně fandit. K tomu kroku se uchylujeme velice neradi, protože pro nás není nic víc, než podpora našeho klubu. Ale nevidíme již bohužel jiné řešení. Protože pokud se nezačne něco dít, příjde den, kdy domácí utkání bude navštěvovat jen pár set diváků. A toho bychom se neradi dožili.

Fans of Prostějov 1913

 

 

Napsat komentář

  • Vsude to okomentuj ty chytroline pochcanej. Odpoledni v mubee skoncila chytraku?

 • Dobrý den, pokud chcete dělat marketing tak jak děláte v současné době tyto stránky a celý bojkot tak to prosím raději ne. Vy absolutně netušíte co vlastně chcete , kolik lidí chodí na hokej vám může být jedno. Fanděte, dělejte chorea a vybírejte od nás ostaních peníze na další. To je v pohodě. letošní rok je úplně jiný. Kdyby vše skončilo před sezonou špatně a licence tedy její vlastník byl zpochybněm a vůbec se nehrálo tak to by byl průšvih. Ale takto v současné těžké době bojkotovat je dle mého názoru blbost. kdy každý hospodský zavřel hospodu protože je EET a nesmí s v hospodách kouřit tak to můžem opravdu zabalit. je potřeba hledat a tvořit a ne bořit.