0

Reporty

31/10/2017 v 17:19 od

nahled

Prostějov – České Budějovice 2:3 po pr., 28. října 2017

Sraz na zápas s Motorem si několik desítek Prostějováků dává již pár hodin před zápasem. Po našem velice dobrém představení na jihu Čech očekáváme příjezd autobusu Motoráků. Ne těch tatíků a holek v dresech, ale těch druhých. Nechceme tedy nic podcenit. K sektoru hostů přijíždí několik aut, však složení těchto posádek je čistě fanklubácké. Z „ultrasáků“ k nám nakonec nezavítal jediný člověk. V sobotu, navíc po tom posledním zápase u nich. Ostuda…

Support je oproti minulému týdnu na mnohem lepší úrovni. Od začátku do konce utkání je naše hlasová podpora konstantní. S tradičním bubeníkem naše chorály „nezdechají“ po třech slokách, ale držíme je několik minut v kuse. Hrajeme si s úderností jednotlivých chorálů, kdy třeba dvě sloky zpíváme normálně, poté další dvě naplno, poté jednu třeba potichu, abychom pak zase zařvali úplně na maxa. Kotel se dnes baví a veselí a tak by to mělo vypadat.

V průběhu druhé třetiny ještě odhalujeme kousek od našeho kotle 2 Přerováky, kteří „nenápadně“ pokukují po našich vlajkách. Dostávají pár facek a jsou náležitě vyprovozeni ze stadionu.

_MG_0459Na ledě je to chvílemi hra kočky s myší, naši hokejisté však bojují na krev a své herní nedostatky vynahrazují dnes příkladnou bojovností. To prostějovské publikum dokáže ocenit, několikrát za zápas se tedy ke kotli přidávají i okolní tribuny. Totální fanatismus nastává po vyrovnání na 2:2. Musím uznat, že takovou radost z gólu jsem letos ještě neměl. Poslední minuty se dohrávají za odpovídaček s druhou stranou. Hokejky nakonec ubojují zlatý bod a ani branka inkasovaná v prodloužení nás tolik nemrzí. Hráčům po zápase poděkujeme._MG_0712Na dnešní zápas máme připravenou choreografii, kterou však nakonec z důvodu nezaplněnosti tribun odkládáme. Dnes se ani není před kým prezentovat. Celková údajná návštěva 1732 diváků je jedinou kaňkou dnešního mače. V sektoru hostů se schází asi 35 lidí, kteří jsou však různě roztroušení a za zápas je slyším tak dvakrát. O přestávce se od lidí stojících u klece dovídáme, že z jejich úst zní cosi o „jebání“ a „chcípnutí“ Prostějova. Celozápasového provokování a fakáčů si všímám i z kotle. Prostě vandráci.

Partička domácích si jde po zápase k sektoru hostů pro vysvětlení jejich chování. I za dozoru policie ČR několik Motoráků z Prague Motor Fans inkasuje, avšak svoji zástavu, která je naším cílem, nakonec uchrání. Během pár vteřin totiž přibíhá zmiňovaná policie a domácí se rozprchnou po okolí…

Sepsal: vlasta_palička

Napsat komentář