0

Reporty

09/11/2017 v 20:06 od

nahled

Prostějov – Frýdek-Místek 3:2 po pr., 4. listopadu 2017

Na sobotní špíl s Frýdkem se celkem těším. Loni nabídly zápasy s tímto soupeřem kvalitní podívanou jak na ledě, tak v hledišti. Navíc fanoušci Slezanu na svých stránkách informují, že k nám vypraví jeden autobus. Vždy se lépe fandí, když proti Vám stojí nějaký soupeř.

I když se stadion plní opět trochu pozvolna a s celkovou návštěvou zdaleka nemůže panovat spokojenost, hezky se plní domácí kotel. V něm je oproti předchozím sobotním zápasům se Slavií a Motorem zase více lidí. Snad to v tomto trendu bude pokračovat. Každého to přeci jen baví víc, když vedle něj stojí další fanoušek a není tam kráter jak po Little Boy.

Od úvodních minut začínáme fandit a je to z naší strany opravdu kvalitní představení. Sám nechápu proč, ale jak píši výše, zápasy s Frýdkem nám na tribunách prostě sedí. Jak doma, tak venku._MG_1209Hráči na ledě svého soupeře mačkají jak citron, hosté zase hrozí nebezpečnými brejky. Celé utkání je stav maximálně o gól, vývoj je tedy velice napínavý. I díky tomu to dnes baví i lidi mimo kotel, kteří se často přidávají. Proběhne i několik dobře znějících odpovídaček s druhou stranou. Pro dnešek si připravujeme jednodušší choreografii. Přes kotel vytáhneme transparent „Srdce za Prostějov“ doplněný o lesklé vlaječky. Ty byly bohužel špatně rozdány, většina jich přes transparent nejde vidět. choreoZápas dojde do prodloužení a v něm se z bodu navíc nakonec radují domácí borci. Očekávám rychlý úprk ze zimáku devadesáti procent lidí ihned po golu. Avšak neděje se tak. Mnoho lidí zůstává i na děkovačku. Klasické „Táhneme na hokej“ dnes rozeřvou hráči z ledu. Kuba Neužil poté skočí pár rybiček a všichni mohou odejít spokojeni domů či do víru sobotní noci.

Dnes to bylo z naší strany velmi dobré. Chorály dlouhé a hlasité, díky napínavému stavu na ledě i mnoho úderných pokřiků, do kterých se alespoň tleskáním zapojoval mnohdy celý zimák. Výborný hokej z naší strany, kdy jen díky nemohoucnosti v koncovce hosté brali bod. Až se dá říct, že je škoda, že zrovna teď přichází čtrnáctidenní pauza._MG_1301Málem bych zapomněl na ten autobus z Frýdku. Při letošním prvním zápase ve Slezsku se na nás pár dobře vypadajících domácích prsí, avšak přes asi třicetičlenou sekuritku s policií oddělující oba tábory na balkoně tam nemůže nikdy k ničemu dojít. Dnes však tito „bijci“ nejspíš zůstali doma. Z Frýdku přijeli klasičtí dementní normálové, kteří údajně před zápasem uráží a pár jedinců celé utkání provokuje za klecí. Domácí si jich ale vůbec nevšímají. Za celé utkání neproběhne z naší strany jediný pozdrav. Support hostů zůstal celkem za očekáváním ( v padesáti lidech se dá předvést opravdu mnohem lepší výkon), kdy je za celý zápas prakticky neslyším, ba ani nevidím v jejich sektoru příliš velkou aktivitu. Domácí toho mají za dva měsíce na triku až až, špinit si ruce a přidělávat si problémy s Frýdkem se nikomu nechce. Ač se tamní scéna trošku zvedla, pro Prostějov to stále není na tribunách rovný soupeř.

Sepsal: vlasta_palička

Napsat komentář