0

Reporty

26/10/2017 v 20:53 od

nahled

Prostějov – Slavia Praha 0:1, 21. října 2017

V posledních týdnech se domácí zápasy prostějovských hokejistů odehrály bez aktivní podpory nejaktivnější částí zimního stadionu. Mohli jste s tím souhlasit nebo ne, ale to je tak vše. Nikdo nemá povinnost fandit. Jsem za ty poslední týdny rád. Mnoho lidí se vybarvilo. Ať již kladně či záporně. V sobotu se do „kotle“ opět vrátili fanoušci a zrovna proti atraktivní Slavii Praha. Celková návštěva se nepřehoupla přes 2000, což je v sobotní termín a s takovým soupeřem pro mě prostě málo. Ale vedení klubu to asi stačí. _MG_0368Kotel se plní pozvolna, celkový počet je zklamáním. Ještě větším zklamáním je však dnešní support, který se ani zdaleka nemůže rovnat tomu, co předvádíme venku. Citelnou ztrátou je pro nás absence stálého bubeníka, plnícího si pracovní povinnosti. Žezla se ujímá jeden mladý fanatik, kterému nelze vůbec nic vyčítat. Bylo však strašně poznat, že notnou chvíli nedržel paličky v ruce a proto obzvláště první třetina stála na tribunách za vyliž prdel….

K atmosféře nepřispěli ani hosté z Prahy, kterých sice několik přijelo, ale nijak se neprojevují.

Od druhé třetiny je náš support přeci jen o něco lepší, ale k ideálu to má stále daleko. Bez bubnu se nám nedaří držet chorály příliš dlouho, proto je dnes na naše poměry až příliš jednoduchých pokřiků. Tohle byl zrovna ten zápas, kdy bychom potřebovali pomoc i od hráčů na ledě. Těm se bohužel nedaří vstřelit ani jeden gól. Vytahujeme i naši první domácí prezentaci letošní sezony, když se nad plachtou přes kotel tyčí nápis „Prostějováci – návrat kotle“ na motivy Pána prstenů.navrat

Ve třetí třetině proběhne i opakovačka s druhou stranou. Není to sice taková bouře jako při otočení zápasu se Vsetínem, ale možná jsem to čekal i horší.

Další domácí sobotu přijede Motor, zajisté i s podporou několika desítek svých fanoušků. Proto musíme předvést daleko lepší výkon!

 

sepsal: vlasta_palička

Napsat komentář