0

Reporty

11/02/2018 v 19:53 od

nahled

Prostějov – Frýdek-Místek 7:2, 7. února 2018

Do středečního mače proti Frýdku jdeme letos poprvé na našem stadionu bez stálého spíkra. Naštěstí se této nelehké pozice ujímá náhradní spíkr, který si hecování kotle vyzkoušel již v minulé sezóně. První třetinu se mi projev kotle, asi jako už několik domácích zápasů v řadě, vůbec nelíbí. Někteří fanoušci místo aby se snažili řvát z plných plic a novému spíkrovi jeho roli zpříjemnili, tak si snad šeptají někam do bundy. Jsem naprosto zhnusen._MG_5034 Od druhé části ale jakoby se něco zásadně zlomilo. Několik minut se zimákem nese dnes jasně nejlepší a opravdu hromové “Sto let tradice”. Není to sice jako když 70 tisíc tifosi Lazia rozjede fenomenální originál Non Mollare Mai, ale i tak to zahřeje na duši. Lidé se fanděním začínají bavit a podpora prostějovského publika opět snese nějaké to měřítko. Ve třetí periodě je to podobné a troufám si tvrdit, že celkový dojem z domácího supportu rozhodně není horší, než v předchozích utkáních.

Z Frýdku-Místku k nám dnes nedorazil poměrně překvapivě nikdo. V sektoru hostů se však našel jeden “fanoušek” farmy Třince, který však z města na moravsko-slezské hranici nepochází. Chlapec je ze Zábřehu a fandí Frýdku, Třinci, Šumperku, Benátkám, Liberci, Pardubicím, Sigmě a bůhví komu všemu ještě. Na prostějovském území se již objevil v barvách minimálně 5 klubů a vzhledem k jeho internetovým aktivitám mu bylo několikrát jasně sděleno, že do Prostějova už má zákaz vstupu. Po zásluze tak přichází na dnešním hokeji o šálu.

Podle oficiálního údaje dnešní špíl navštívilo 1659 diváků. Přemýšlím, že zkusím sestavit tzv. “Luňákův koeficient” pro výpočet návštěv na domácích zápasech. Opět nesmyslná a přestřelená cifra neodpovídající realitě._MG_5156 Hráči koncertují a v ofenzivně laděném střetnutí vítězí jasně 7:2. Snad se podaří vybojovat první čtyřka a tím pádem víkendový výjezd ve čtvrtfinále play-off :)

Sepsal: Pirlo

Napsat komentář