0

Reporty

01/02/2018 v 19:22 od

nahled

Prostějov – České Budějovice 7:2, 29. ledna 2018

Pondělní hokej, navíc po sérii proher. Jediné co mě trochu uklidňuje je, že přijede vedoucí celek tabulky z Českých Budějovic, což je pro lidi přece jenom pořád lákadlo. Je znát, že je pracovní den, protože stadion se plní nesmírně pomalu. Značná část fanoušků přichází v rozmezí 17:50 – 18:10, což se také projeví na úvodním supportu prostějovských kotelníků. Nebudu nic zastírat, jsem mírně zděšen. Naštěstí začne fandění po chvíli nabírat na obrátkách a i přes převahu hostujících hokejistů si na tribunách nepočínáme špatně._MG_4283 Na konci první periody však po neproměněných hostujících šancí odstartuje Matouš Venkrbec fantastickou kanonádu a od začátku té druhé již na ledě jasně dominujeme. To se samozřejmě podepisuje také na ruchu tribun, které jsou dnes mimořádně aktivní. Obě tribuny se automaticky zapojují do supportu minimálně tleskáním, které často přehlušuje samotný kotel. Na něm se dnes projevuje, že je v něm velké množství mládežníků a také pouze jednodenní pauza po výjezdu do Havířova. Ono se to možná nezdá, ale odfandit naplno 2 zápasy během 3 dnů není nic jednoduchého.
_MG_4438
Od druhé třetiny také vyvěšujeme ukořistěnou vlajku a šály Motoru. Možná se teď leckdo ptá sám sebe, kde se v našich rukou vzala vlajka Motoru. Mno, nenašli jsme si my ji, ale ona nás. Konkrétně na jednom z nedávných výjezdů.

Motoráků k nám dnes dorazilo 15, s věkovým průměrem okolo 40 let a téměř všichni oděni do dresů. V průběhu zápasu se nám zlehka snaží narušovat odpovídačku “Prostějov” dovětkem “zkurvený”. Také se prezentují, dle kolemsedících, náhodnými výkřiky o jebání Prostějova, Pardubic u Hradce (narážka na pár střídavých startů), umístění v tabulce a další fanklubácké klasiky. U nás v návaznosti na toto chování probíhá debata, jestli hosty ztrestat či nikoliv, ale při pohledu na tato zjevení nakonec usuzujeme, že jim v životě již bylo ublíženo dostatečně. Dále probíráme, jestli je náhoda nebo ne, že k nám ultras Motoru nedorazili již více než rok, konkrétně po jejich útoku v budějovických garážích. Chápu, že v úterý (minulá sezóna) nebo teď v pondělí se nikomu přes celou republiku jezdit nechce, ale že zůstali doma i letošní sobotu mě tedy zaráží._MG_4441 Hokejová filharmonie v podání domácích plejerů se nakonec zastavuje na čísle 7, což prostějovské publikum náležitě oceňuje.

Sepsal: Pirlo

Napsat komentář