0

Reporty

19/12/2016 v 20:48 od

posezeni_12_2016_02

Setkání s vedením klubu – prosinec 2016

Sobotní odpoledne se nakonec neodehrálo ve znamení zápasu s Českými Budějovicemi, jak jsme čekali, ale měli jsme možnost setkání se sportovním manažerem našeho klubu Jiřím Vykoukalem a generálním manažerem Dr. Jaroslavem Luňákem. Oproti plánovaným 45 minutám se nakonec beseda o více než půl hodiny protáhla a řešila se témata jak z ledové plochy, tak i mimo ni.

Na úvod bylo panem Luňákem zodpovězeno, že hokej v Prostějově bude pokračovat, dokud jej bude pro koho dělat a dokud bude mít výsledky. S úsměvem v průběhu besedy majitel prohlásil: „Já jsem přišel s tím, že postoupím do extraligy, tu vyhraju a pak končím. Nakonec tu asi docela zestárnu.“

Logicky přišlo i na diskuzi o novém trenéru Pavlu Arnoštovi, protože výsledky pod jeho vedením zatím příznivce prostějovského hokeje moc neuspokojují. „Podle mě jde stále o změnu k lepšímu,“ uvedl Dr. Luňák, následně vysvětlil, že spolupráci s trenérem Přecechtělem chtěl rozvázat již touto dobou v minulém roce, kdy klub nezažíval nejšťastnější období, ale nebyl nikdo, kdo by jej nahradil.

Fanouškům byly popsány i rozdíly mezi tréninky Arnošta a Přecechtěla, zatímco pod bývalým trenérem hráči trávili více času na ledě, Arnošt se zaměřuje na kratší a intenzivnější jednotky. Lídří klubu také vyloučili jakoukoliv nevoli hráčů vůči nové trenérské dvojici. „Co se týče vztahu kabina – trenér, tak na tisíc procent jsou za ně kluci rádi a ty trenéry respektují,“ přesvědčoval Jaroslav Luňák. „Samozřejmě, kdyby ta výměna proběhla bez té naší rozmíšky, tak by to asi taky vypadalo úplně jinak, protože pro některé ty kluky to bylo jako když jim vezmete mámu nebo tátu,“ dodal ke sporu s Jiřím Vykoukalem o změně na střídačce.

Podobné stanovisko zastával i sportovní manažer Jiří Vykoukal. „Problémy mezi hráči a trenérem vůbec neexistují. Za sebe můžu říct, že ti trenéři musí zkušenosti s tou ligou nabrat. I mně to trvalo dva roky.“

Řeč se také stočila k propagaci klubu mezi fanoušky. „Musím říct, že si myslím, že se toho tady pro fanoušky udělala hromada, ať už to byly prohlídky kabin či návštěvy střídaček v přípravě. Myslím, že to nedělají nikde ani v extralize,“ řekl k tomuto tématu Jiří Vykoukal. „Jestli něco prostějovského fanouška dostane zpět na zimák, je to rekonstrukce stadionu,“ dodal. Pan Luňák následně prohlásil, že se na městě již chystají k rekonstrukci stadionu projekty za „nemalý peníz“.

Diskuze se vedla také o obtížnosti shánění sponzorů a (ne)ochotě prostějovských firem investovat do hokeje i o příjmu z lístků, nebo také speciálních „dvojvstupenkách“ na zápasy s atraktivním a neatraktivním soupeřem po sobě. Jiřím Vykoukalem bylo také přislíbeno, že nadále budou probíhat podobná setkání formou semináře, na kterých bude ukazovat i videa, která rozebírají v kabině, abychom mohli lépe pochopit, proč jsme jaký gól dostali.

Za ochotu obou vedoucích postav našeho klubu k setkání a jeho poměrně dlouhému prodloužení oproti původnímu plánu děkujeme a doufáme, že takto dobré komunikaci se budeme moct těšit i nadále.

Napsat komentář