1

Reporty

24/12/2016 v 17:34 od

nahled

Starší dorost: Prostějov – Frýdek-Místek 4:2, 22. prosince 2016

Blíží se svátky a naše A mužstvo má pauzu. Konečně troška času, tak se jdeme podívat na úterní derby našeho staršího dorostu s Přerovem. Z informací, které sledujeme na oficiálním webu klubu (a že jsou v žalostném stavu) je patrné, že starší dorost na tom není nejen, co se počtu hráčů týče, ale i výsledkově vůbec dobře. Co jsme však měli možnost vidět na vlastní oči, to nás zasáhlo daleko více, než jsme si byli schopni připustit.

Čtyři lajny přerovských dorostenců, plná střídačka lidí. U nás se schází 7 kluků, takže jsou doplněni o kluky z dorostu mladšího, což je v tomto věku poznat na první pohled. Ptáme se rodičů, jestli je tohle normální stav. Bohužel ano. Při zjištění, že někdy kluci trénují třeba i ve „ČTYŘECH“ (!!!) hráčích, se nám neudělalo úplně dobře. Bohužel jak hráči, tak rodiče jsou v pasti a držení osoby, která pomalu, ale jistě kope hlubokou jámu pro prostějovský hokej. Na dvě lajny se nadupaným přerovákům konkurovat nedá a tak kluci jedou do šaten s přídělem 0:8. Naposledy, si kluci díky „skvělým manažerským tahům“ užili vítězství 28.9.(!!!). O celé záležitosti jsme informovali neprodleně na facebookových stránkách Fans of Prostějov 1913. A celou situaci jsme dali do kontextu s lživými, a manipulativními nesmysly, které Tomiga vypouštěl v rozhovoru s Prostějovským Večerníkem. Tento večer tak byl impulsem pro to, abychom kluky a jejich rodiče podpořili v jejich nelehké situaci.

Již v úterý večer, se spontánně formuje část skalních a domlouvají se na čtvrtek, kdy dorostenci hrají další domácí zápas s Frýdkem – Místkem. Na tribuně se nás i přes to, že je těsně před vánoci, schází necelých 50. Po celý zápas se snažíme kluky podpořit pokřiky známými, ze zápasů našeho A mužstva. Náš repertoár prokládáme skandováním „TOMIGA VEN!!!“. Přesto, že jsme opět hráli jen na 2 pětky, jsme dokázali Frýdku, který byl v plné sestavě vzdorovat a naši kluci díky heroickému a obětavému výkonu a v neposlední řadě skvělému výkonu našeho brankáře dokázali nejen držet krok se soupeřem, ale nakonec jej i porazit.

Musím říci, že kluci hráli s úžasným nasazením a s chutí. Troufám si tvrdit, že to bylo i díky naší přítomnosti. Do fandění zapojujeme i rodiče stojící na protější tribuně. Zápas si tak užíváme všichni. Je skvělé vidět odchovance, jak se prohání po ledě a jsou schopni hrát na hranici svých možností za své město a za svůj klub. Peníze ani nic jiného totiž nemůže nahradit tu touhu vyhrát. To je možná i to, co chybí našemu Áčku. Proto byl Přerov v posledním prvoligovém derby o parník před námi. Bohužel vedení mužů se může snažit sebevíc, ale pokud mládež řídí diletant a podvodník, pak je veškerá snaha marná.

Byl to úžasný večer zakončený dlouhou děkovačkou. A byl také pro nás povzbuzením pro to, abychom se ještě více a intenzivněji zabývali děním v naší mládeži. Budeme chtít po zodpovědných osobách nejen v klubu, ale i na radnici vysvětlení, proč se naše mládež dostala do situace, jaké se dostala. Budeme konkrétní a budeme chtít konkrétní odpovědi a konkrétní řešení. Pokud se těch dětí a rodičů nemá kdo zastat, tak to uděláme my.

TOMIGA VEN!!!

Sepsal: Dyk

Pozápasová děkovačka (Všichni hráči zvedají ruce, Táhneme na hokej a Tomiga ven)

Napsat komentář