5

Reporty

10/10/2017 v 19:25 od

dav

Třebíč – Prostějov 1:3, 7. října 2017

Další sobota pro nás znamená další výjezd. Po Přerovu, Budějovicích a Frýdku se organizovaně vydáváme do Třebíče. Tentokrát jedním autobusem. Vyjíždíme s poměrně velkým časovým předstihem. Po cestě tedy volíme zastávku na občerstvení ve Velkém Meziříčí. Autobus zastaví přímo u místního zimního stadionu. Část z nás se vydává do města na pivo, část si zase střihne populární předzápasové bago s hráči za jednou z branek. Stadionek mě naprosto uchvátil. Jedna tribuna podél hřiště, nízká střecha, famózní akustika, kdy v 15ti lidech zníme jako v PV ve 150ti. Těším se na příští rok, jestli SK přihlásí svůj tým do krajského přeboru. Tyhle stadionky mají své kouzlo a určitě některé z nich navštívím.

Půl hodiny před úvodním buly přijíždíme do Třebíče. Opět jsme svědky policejních manévrů jako při příjezdu amerického prezidenta, ale na to jsme si tu už zvykli. Na co však zvyklí nejsme je to, že nás sekuritka nechce pustit dovnitř s vlajkou. Vlajka je totiž velice nebezpečný nástroj! Jdeme ve dvou dovnitř a snažíme si zavolat domácí ultrasáky. Ti po chvíli přichází a dáváme se do řeči. Původně se chceme domluvit, zda-li by nám vlajku nepronesli oni. Když se však dozvídáme, že měli se svým vedením debatu, kde jim bylo řečeno, že na popud HOSTUJÍCÍHO VEDENÍ neměli být vpuštěni hostující fanoušci na stadion, nevěříme svým uším. Domácí ultras říkají, že svému vedení vzkázali, když ne hosté, tak ani oni. Nakonec tedy na stadion vpuštěni jsme. I s vlajkou. Díky do Třebíče! Můžeme si někdy rozbít držky, ale jsou i důležitější věci, kdy by měli všichni aktivní fanoušci držet při sobě!IMG_4707Dnes již mohu říct, že informace třebíčských byla pravdivá. Hádejte, kdo volal do Třebíče, aby nepustili na stadion žádného hostujícího fanouška? Byl to sám Jiří Vykoukal. Pan božský. Ten, jehož jméno řval loni celý zimák. Ten, za kterého jsme se vždy postavili a měl naši podporu. Když byl odvolán Kamil Přecechtěl a on chtěl končit také, přemlouvali jsme ho, aby to tu nezabalil. Když říkal, že s trenérem Arnoštem nesouhlasí, byli jsme na jeho straně a po Arnoštovi šli také. Když na schůzkách se zástupci fanoušků vykládal, jak je Luňák „takové a makové“, že nás chápe, tak jsme mu věřili. Přáli jsme si, aby to tu jednou vedl celé. Mysleli jsme si, že mu jako jedinému z celého toho A-týmu opravdu záleží na lidech v PV.

Pamatuju si, jak s námi chystal mantinely na florbalový turnaj. Jak za námi po loňském debaklu v Budějovicích přišel na parkovišti u zimáku a zeptal se, jaká byla cesta (naše odpověď „jo, v pohodě“ mi vykouzlí úsměv na rtech ještě dnes :) ) a že děkuje. Jako jediný z celé té profi bandy. Hráči a maséři kolem nás chodili a jediný z nich ani nepozdravil. V jeho osobě jsme viděli světlo na konci tunelu, že by tu konečně jednou mohl být normálně fungující klub. Když jsme domlouvali nefandění na domácích zápasech, usnesli jsme se, že nejvíc nás to mrzí kvůli němu a Matoušovi. Že ti dva jsou jediní, kteří tu neseberou prachy a zbytek je jim u prdele. Ptám se, co se ti stalo, Jirko?? V době, kdy vybíráme na pokutu, kdy jsme chtěli ubrat a přestat přilévat olej (pyro) do ohně ty uděláš tohle? Tímto svým tahem jsi ukázal „charakter“ a poslal to úplně k ledu. Viděl jsi nás v sobotu v PV před stadionem. V klidu nás necháš nastoupit do busu a jet do Třebíče, abychom se tam dověděli, že nás nepustí dovnitř?! Doufám, že máš teďka klidné spaní…..

Zpět do Třebíče. Za flagou „Sportovní klub Prostějov“ se schází 54 Hanáků. Byl jsem zvědavý, kolik z těch, co nám ve středu proti Vsetínu nadávali do čuráků a pak se smáli, jak výborně fandili, přijede kluky podpořit ven. Kromě autobusu vyjely pouhé dvě auta. Že mě to nepřekvapuje.sdrSupport si dnes bere pod patronát náhradní spíkr a zvládá to s velkým přehledem. Na ledě rychle vedeme o dvě branky, to nám samozřejmě pomáhá a v druhé polovině třetiny už se rozjíždí slušný fanatismus, kdy jeden chorál řveme ještě pár minut po skončení třetiny. Akustika zdejšího zimáku je také dobrá, takže si troufám tvrdit, že jsme pěkně slyšet ve všech koutech stadionu.IMG_4764Ve druhé třetině se pod sektorem ke spíkrovi přidává nejmladší člen výjezdu, který rozjede nějaký ten chorál a hecuje lidi nad sebou. Fantazie. Je potřeba u mladých pěstovat fanatismus a to se nám myslím daří. Na všech výjezdech si mladí užívají support, neřeší kolik to je a jestli se povedla přesilovka.. Jen houšť. Řekl bych, že ve druhé třetině je náš doping nejlepší.

Na začátku třetí třetiny vidím, kterak policisté odvádí ze záchodu jednoho Prostějováka. Jdeme ihned ven. Ptám se, čím se provinil? Je mi odpovězeno, že ničil dveře na záchodě. Říkám ok, to je chujovina. „Co s nimi je? Jsou prokoplé? — Ne. — Jsou vyhozeny z pantu? — Ne. — Tak co s nimi je? — Nic. — Tak proč jste ho sebrali? — Protože bouchl dveřma.“ Takže rada pro všechny hostující fanoušky, chystající se do Třebíče. Nezavírejte za sebou na záchodě dveře, mohou vás za to sebrat! S celou akcí se však nesmiřujeme a jeden z nás podniká neskutečnou vendetu, kdy obírá jednoho z veřejných činitelů o jeho rukavici. Znamenitý počin!

mdeChvíli tedy trvá, než se všichni přesuneme do sektoru, takže support trochu trpí. Posledních několik minut zápasu už je ale zase na výborné úrovni. Některým fanatikům je takové horko, že odhazují svršky. Spíkr i kalhoty. Nebo ne, to bylo až později 😀

Po zápase si s hráči dáme klasickou děkovačku a s domácím kotlem si připomeneme, pro koho by se měl ten český hokej dělat. Společně proti svazu zařveme i několikrát během zápasu. Speciální pozdrav pak míří k panu Řezníčkovi.

Další dobrý výjezd, jen škoda slabšího počtu.

sepsal: vlasta_palička

Napsat komentář