1

Reporty

13/11/2016 v 15:11 od

Prostějov – Benátky nad Jizerou 4:5, 12. listopadu 2016

Na domácí duel s Benátkami po dvou prohrách se asi nikdo moc netěší, není moc divu, že normální diváci radši dali přednost tomu, že se s teplým čajem doma budou dívat na Fed Cup. Ovšem našli se v řadách nejen kotelníků i takoví sebevrazi, kteří v mrazivém počasí vyrazili, samozřejmě pouze jako diváci, na zápas FNL, kde prostějovské 1.SK hrálo s Třincem. Parádní zápas v tak mínus 40 stupních bez jediné šance s konečným výsledkem 0:0 byl pro fanoušky defenzivního fotbalu opravdu výborným zážitkem.

Do útrob zimního stadionu se proto někteří přichází spíš zahřát, což se daří, protože je zde opravdu tepleji než venku. Jak se podepisuje na návštěvě pár špatných výsledků a otřesné počasí? Hodně. Spočítat lidi v kotli na začátku zápasu by moc práce nedalo a okolní tribuny jsou také hodně prořídlé. Kotel se nakonec trochu zaplní, zbytek stadionu moc ne. Už párkrát se mi zdálo, že hlášené návštěvy jsou trochu přestřelené, ovšem říct, že tento zápas navštívilo 1363 lidí je opravdu přitažené za vlasy._mg_4995Část návštěvníků zimáku stojících v těch nejhlasitějších místech fandí konstantně po celý zápas. Rozhodně se nedá říct, že by to byla nějaká extra sláva, ale když vezmeme v úvahu, že od sedmé minuty prohráváme s Benátkami o dva góly, výkon moc nenasvědčuje tomu, že by se to mělo nějak měnit a také to, že kotel až tak početný není, tak se to určitě nedá nazvat nějakou ostudou.

Kotel se supportem snaží v rámci možností bavit, ve třetí třetině skáčeme za ramena i zády k ledu a v průběhu duelu několikrát posíláme na dálku podporu Jirkovi Vykoukalovi, jehož působení v klubu je po pondělku nejisté.

Hráčům se daří snížit, ale gól na 4:5 osm sekund před koncem přichází pozdě na to, abychom brali body. S hokejisty si zběžně zatleskáme, stejně tak jako hosté přijedou pozdravit jednoho fanouška, který je dorazil podpořit v libereckém dresu, ten se ve třetí třetině svléká do půl těla a vydrží tak asi deset minut a občas se snaží i zafandit.06My opouštíme až do středy tribuny našeho stadionu a doufáme, že to proti Kladnu bude vypadat po všech stranách lépe.

Sepsal: Kafka