2

Reporty

05/01/2018 v 13:37 od

0N6A0481

Třebíč – Prostějov 4:2, 4.ledna 2018

První zápas a výjezd nového kalendářního roku 2018 pro mě začíná více než dva dny před samotným utkáním. Hledáme způsob, jakým bychom se mohli do druhého největšího města kraje Vysočina dostat. Věděl jsem, že vlakové spoje nám hrají do karet asi tak, jako když v pokeru dostanete karty 7 a 2 mimo barvu. Proto akutně řešíme auto. Když už konečně seženeme, řidič onemocní, ale daří se nám sehnat druhé. Navíc se dozvídáme i o dalším autu co se hodlá vydat do města, které se může pyšnit světovým dědictvím UNESCO.

Sraz s lidmi z našeho auta si dáváme na zimním stadionu a krátce po třetí hodině vyrážíme. Cesta utíká v poklidu a i díky tomu, že dálnice D1 je relativně dobře sjízdná, tak i celkem i rychle. Okolo půl páté již jedeme kolem značky Třebíč a hledáme ZS. Oproti zvyklostem jednou špatně odbočujeme a jedeme, jak se poté doma od strýčka Gůgla dozvídám, kolem druhého největšího náměstí v ČR. Parkujeme zřejmě na hlavním parkovišti zimáku a míříme do sektoru hostů podpořit naše hráče. Před sektorem hostí stojí venku velký policejní anton, další dvě policejní auta vidím zaparkovaná za stadionem. Co mě v Třebíči již nepřekvapí, jsou ozbrojení policisté přímo na stadionu a nebo velice početná bezpečnostní služba. Kluci se na všech 13 prostějovských fanoušků připravili opravdu zodpovědně :)

Výstřižek

Velice mě potěší jedna věc. Stoupáme si v sektoru všichni k sobě, tak by to mělo vypadat! Ač se všichni neznáme, ač si nemáme třeba co říct, jsem za to moc rád. Na pravé straně od nás věsí domácí vlajky: Třebíč Patriots, Třebíčáci, Ultras Třebíč a jednu zřejmě novou, kterou já vidím poprvé Vidláci od Třebíče. Vím, že Třebíč vlastní hodně pěkných vlajek na pověšení, hodně se mi líbí třeba „oldskůlová“ anglická či velká červenobílá zástava Ultras Třebíč kterou domácí hodně dlouho nevyvěsili nebo jsem ji já nikde dlouho neviděl. Mně osobně se líbí vlajky větších rozměrů, nemám rád malé kapesníky, třeba takový Motor… 😀

Zápas začíná a s ním začínáme také my i domácí fandit. Domácích se v kotli, který není nijak vyznačen podobně jako u nás či na Vsetíně schází takový tradiční počet kotelníků. Je veliká škoda, že nejsou vedeni klasickým spíkrem, který by z těchto fanoušků dokázal vytáhnout určitě mnohem víc. Protože žádného takového Šukera na stupínku dnes nemají, tak mají na můj vkus docela velké mezery ve fandění. Když už ale fandí, tak se mi líbí chorály. Jsou libozvučné, je to velký rozdíl oproti třeba přerovskému hekání E E E. Docela chladné a málo se zapojujíc do podpory domácích mi přijdou také okolní tribuny. Když už se však zapojí, tak alespoň do pokřiku „Tře-bíč, do to-ho..“ zní to opravdu dobře. Škoda, že takových momentů není víc.

0N6A0481

My se snažíme fandit konstantně po celou dobu utkání. Z celkové třináctky hostí nás sice fandí stabilně 6-7, ale nemáme skoro žádná hluchá místa. Vzpomeneme také na starší pokřiky, které už neslýcháváme. Poprvé se zaradujeme v 15. minutě, když se tvrdou střelou z kruhu prosadil obránce Ladislav Havlík. I přes některé další dobré šance branku nepřidáváme a jdeme do druhé třetiny. V té se podaří během pár chvil dvěma přesnými zásahy Horácké Slavie utkání překlopit na jejich stranu. Poté je Mara Drtina vyloučen za hru vysokou holí na 2+2 minuty a o malou chvíli později jde za ním na trestnou lavici i Kolář. V dlouhé přesilovce 5 na 3 naši hráči bohužel inkasují další dvě rychlé branky a bodům z dnešního zápasu už věří málokdo.

0N6A0313

Ve třetí třetině jdou dvakrát do tří domácí, nám se však dnes přesilovka využít nedaří a i přes snížení z hole Divíška a velkému tlaku při hře bez brankáře toto utkání prohráváme. Navzájem si s hráči zatleskáme, jdeme do aut a valíme zpět na Hanou. Díky našemu řidiči, který jede opravdu velice rychle, jsem doma již o půl desáté. Tak brzo jsem z výjezdu doma hodně dlouho nebyl. Přestože jsem se tentokrát na výjezd příliš netěšil, bylo to stonásobně lepší, než sedět doma na onlajnech. Byl to můj letošní jedenáctý výjezd a myslím, že jsem se tímto výletem dostal do letošního čela mezi fanoušky Prostějova ve výjezdech. Nebo má někdo víc? :) (2x Přerov, 2x F-M, 2x Třebíč, Benátky, ČB, Havířov, Vsetín, Kladno)

Sepsal: Korča

Napsat komentář

    • Vaňku, byl jsem na Vas upozorněn, že příšerně chlastáte…😂