5

Reporty

02/01/2018 v 21:35 od

nahled1

Prostějov – Vsetín 1:4, 29. prosince 2017

Proti Vsetínu očekávám dosavadní nejvyšší návštěvu sezóny jak v domácích sektorech, tak i v tom hostujícím. Pokud byla zaplněnost tribun proti Kadani hanebná, tak nesplnění tohoto očekávání by se pro prostějovský lid rovnalo ostudě na miliontou. 

Už téměř hodinu před utkáním to však vypadá velmi nadějně, fanoušků chodí dost prostějovských i vsetínských. My poprvé v sezóně vybíráme do kasiček na optické prezentace a nakonec se výsledná cifra zastavuje na částce 14 832 korun. Není to sice vzhledem k pěkné návštěvě žádný zázrak, ale letošní vztahy na tribunách holt nejsou ideální, a tak se asi žádné trhání rekordů nedalo očekávat. Každopádně všem, kterým přispěli, velmi děkujeme. Bez vás by to nešlo.1To už prostějovští plejeři pomalu nastupují na led, což je tradičním signálem pro spuštění úvodní choreografie. Ta je dnes poměrně komplikovaná a trochu mám obavy , aby ji někteří fanoušci nepokazili svoji nesoustředěností. I když kdo sleduje fotky a videa ze světa, tak se nad slovním spojením “poměrně komplikovaná” musí u našeho chorea trochu pousmát. Stejně jako já se trpce usmívám, když mi zůstává rozum stát nad tím, jak to ta marocká Raja Casablanca, francouzské AS St. Etienne, polská Legia Warszawa, indonéský PSS Sleman a plno dalších táborů dokáží organizačně zvládnout, když tasí nad hlavy během chvíle hned několik různých a opravdu velmi komplikovaných prezentací. Ale zpět k našemu choreu, to se skládá z červených a bílých nápisů “Na Moravě leží město, Prostějov to je”, které doplňují ve stejných barvách balonky. Tunel pak zakrývá naše zlatá fanouškovská pečeť na síti. Dle mého názoru se celá akce až na menší chyby povedla a mé obavy o pochopení postupu se tak ukázaly jako liché.2Začátek utkání provází skvělá atmosféra, o kterou se starají oba fanouškovské tábory. Mám z našeho supportu velmi dobrý pocit, minimálně tedy prvních deset minut. Pak naše úroveň postupně klesá, až jsem rád za první přestávku. Ihned na startu druhé periody otevíráme skóre utkání a hned je to na tribunách zase o kus lepší. Naše nadšení však netrvá příliš dlouho a hosté z Valašska otáčejí 3 brankami během 4 minut skóre ve svůj prospěch. To samozřejmě otupí prostějovské publikum a nalije krev do žil hostujícímu sektoru, který se skvěle baví.4 Do toho si dnes našlo cestu okolo 350 fans ze Vsetína (pouze můj odhad, oficiální číslo v době psaní reportu ještě není uvedeno), kterému se povedly poslední dva mače v Havířově a doma proti Motoru jak na ledě, tak na tribunách. Dnes je to podobné a my to proti silnému soupeřovi v euforii máme přetěžké. Na našem fóru mě zaujal jeden názor, jak jsme byli na tribunách jasně horší a že je náš kotel celkově čím dál horší. Troufám si tvrdit, že kdyby přijelo 350 hostů z kteréhokoliv kvalitního tábora na kterýkoliv stadion v této lize, tak by měli za těchto podmínek prostě navrch, ať se to někomu líbí nebo ne. Ve WSM lize nemá nikdo takový domácí kotel, aby překřičel v euforii fandící kotel hostů v takovém počtu.

Na nás jsem opravdu nasraný, fandíme slabě a ostatní sektory se téměř nezapojují. Ono by bohatě stačilo, kdybyste alespoň vytáhli ruce z kapes a tleskali do chorálů a pokřiků. Když bude 150 lidí naplno fandit a dalších 2500 lidí tleskat, tak to bude hned jiný hukot a každého to bude bavit o milion procent více. My dnes máme ale daleko k oboum zmíněným předpokladům skvělé atmosféry. Úplná tragédie to ale není, kvůli naší fenomenální akustice hosty z mé pozice v kotli také nijak zvlášť neslyším. Pouze když máme pauzu mezi jednotlivými pokřiky nebo je zpíváme (úmyslně) polohlasně. Na konci zápasu nám ještě Vsetínští přidají čtvrtou branku a začínají odpalovat dýmovnice, stroboskopy a ohně. Jsem rád, že na ně nikdo nepíská a nepokřikuje hlouposti.3 Plno vandráků tradičně odchází domů ještě před závěrečnou sirénou, což mě dokáže vždycky totálně vytočit. Fakt jste na tom hokeji 2 hodiny a nemůžete počkat ještě 5 minut, zatleskat hráčům a případně počkat na děkovačku? Fakt nás chodí na hokej tolik, že je nutno běžet k autu, abych se dostal dřív z parkoviště, které má kapacitu asi 100 aut? Pochopím to někde na fotbale, kde je 60 000 lidí a odjezd od stadionu trvá klidně hodinu či dvě, ale v našem případě je to fakt nehoráznost a nevděk.5 I přes tohle všechno zůstává na tribunách plno fanoušků, kteří děkují hráčům za první kalendářní část této sezóny. Mezitím probíhají také vsetínské radovánky, které se rozhodujeme narušit pokřikováním na velkého oblíbence Luboše Holčičku. Tato prodejná děvka, vystřídajíc snad půlku ligy, několik minut poslouchá jednu urážku za druhou a nakonec po něm před tunelem do kabin letí i nějaké to pivo.

Co dodat závěrem? Je velká škoda, že se dnes utkání před návštěvou 3275 diváků nepovedlo dle našich představ na ledě ani na tribunách. Každopádně doufám, že to lepší nás v této sezóně ještě čeká.

Sepsal: Pirlo

Napsat komentář

    • Nikdo ale nenapsal, že tam ty lidi nechce. Ale že mu vadí, že odcházejí dřív…

    • Tady se nadává že jsou mizerne navstevi,pak přijde slusnejsi navsteva za stavu 1-4 začnou odcházet tak se jim řekne vandráci,nechápu proč by za takové stavu nemohli vypadnout dřív.Urcite k tomu mají nejaky duvod.Pochopil bych to rypnuti kdyby se vyhrálo.To mi taky osobně vadi.Mohli by zůstat ochvilmu dýl a zatleskat a poděkovat.Ale za toho stavu nemusí být plný zimak na dekovacku

    • Řešíte úplně nepodstatné. Lidi odcházejí při výhře i při prohře. Zkuste radši řešit, proč odcházejí…